Náš tým

Seznamte se s námi 

Lenka Krmelová
Lenka Krmelová

Jsem máma 3 dětí a dvou z nich se již týká povinná školní docházka. Profesí jsem středoškolská matikářka a tak dobře znám systém českého školství z různých úhlů. Cítím velkou potřebu dělat to jinak, v souladu s dětmi, jejich zvídavostí a přirozenými potřebami. A taky v souladu sama se sebou.


Janička a Slávek
Janička a Slávek

Naším cílem bylo, je a bude, aby se děti do školy těšily, prožívaly zde radost ze hry a objevovaly zákonitosti světa kolem sebe. Vztahy v kolektivu jsou pro nás prioritou a věnujeme jejich rozvíjení a budování velkou pozornost a péči. Pohyb je nedílnou součástí každodenního vzdělávání a také vedeme děti k udržování čistého a pozitivního pracovního prostoru ve třídě i kolem školy. 

Markéta Mocková
Markéta Mocková

Někdy není špatné, dívat se na svět vzhůru nohama. 😉

Že nesplývám s davem, toho jsem si všimla už v pubertě a dospívání. Že spoustu věcí a okolností vidím z úplně opačné strany než všichni ostatní, to jsem si také uvědomovala už dříve. Ale kompletně mi život vzhůru nohama obrátily až mé dvě dcery. 😊

Jsem veselá, optimistická, empatická bytost, která věří na zázraky. Věřím v naplnění těch nejtajnějších přání. Mám ráda hudbu, pohyb, přírodu, zvířata, cestování, povídání, kávu, vlak, slunce, moře, ... Miluju svého muže, který je mi průvodcem a oporou v každé situaci a své dvě dcery, které jsou mi obrovským zrcadlem, učitelem a ukazatelem.

Ráda pozoruju a objevuju a s tím bude asi nejvíc spojené i moje bytí ve svobodné škole. Společně budeme objevovat svět skrze hudbu, pohyb, tanec, ... Budeme spolu mluvit, nemluvit, dívat se, hrát si, ukazovat a vžívat se do různých rolí a zkoušet, co všechno dokážem.


Jana Telecká
Jana Telecká

Miluji pohyb, plynutí a radost ze života. Jsem matkou dvou živých kluků a trenérkou dětí ve Šlapanicích. S dětmi se od sebe učíme navzájem, je stále co zkoumat. 

Ve škole se s dětmi budeme potkávat v družině, při hýbání, výletech, exkurzích a kdo ví při čem ještě  ; ) 

"Dělám věci, které mi dávají smysl."

Pavlína Kupská
Pavlína Kupská

Můj život se točí okolo mé rodiny a rodina je můj život.

Jsem máma dvou domškoláků a vystudovaná učitelka předškolní a mimoškolní pedagogiky. Život tomu chtěl tak, abychom ze školního systému všichni odešli a začali žít společný život a užívat si jeden druhého. Moje děti jsou mými velkými učiteli.

Volný čas ráda trávím cestováním, čtením knih, ježděním na kole.

Jelikož mě odjakživa baví papírování, tak v Arkturu budu zajišťovat administrativu a pronikat do tajů byrokracie.


Bára Břinková
Bára Břinková

V životě se cítím dobře v přírodě, obklopena přírodními materiály a hlavně lidmi, pro které je základním prvkem přirozenost. Lidmi, kteří žijí skutečný život v rovnováze se svým okolím a záleží jim na ostatních. Do vínku mi byla dána trpělivost, šetrnost, empatie, ochota. Nejdůležitější je pro mě moje rodina a naplňovat svou chuť po tvoření.

Těším se na společně strávený čas s dětmi ve výtvarném ateliéru i v družině, v podnětném a inspirativním prostředí pro všechny, kteří mají chuť objevovat nové techniky, materiály i sebe sama, stejně jako já :) (a vlastně i pro ty, kteří tu chuť u sebe ještě neobjevili).

Markéta
Markéta

Mojí přirozeností je soucítění, otevřenost, svoboda, radost, touha po poznání, víra v hojnost a expanzi. Miluji svoji rodinu, jednoduchost, přírodu ve všech jejích aspektech, spontánnost a transparentní komunikaci. Baví mě lidská setkání a zároveň poustevnická samota, potenciál i stín lidského bytí a dobrodružné cesty. 

Cítím se dobře v roli podporovatele a spoluobjevitele. Mým nejvyšším cílem ve vzdělávacím procesu je bezpečný, respektující a svobodný prostor k učení se a růstu. 

Děti podpořím na poli jazykovém, osobnostním a ráda všude tam, kde nám to spolu bude přinášet radost a dávat smysl.