Náš tým

Seznamte se s námi 

Lenka Krmelová
Lenka Krmelová

Jsem máma 3 dětí a dvou z nich se již týká povinná školní docházka. Profesí jsem středoškolská matikářka a tak dobře znám systém českého školství z různých úhlů. Cítím velkou potřebu dělat to jinak, v souladu s dětmi, jejich zvídavostí a přirozenými potřebami. A taky v souladu sama se sebou.


Klára Maršálková
Klára Maršálková

Jsem máma dvou dětí, naše cesta je společná od domácích porodu až po lesní školky, kde jsem se věnovala dětem i jako průvodce, a zatím společně procházíme domškoláctvím na prvním stupni. Tak jsme se přirozeně dostali k různým domškoláckým skupinám, kde jsme se stali součástí každodenních aktivit a tvoření s dětmi.
Zároveň se zajímám o školu intuice, kde si děti rozvíjejí přirozenou cestou obě hemisféry mozku, jak racionální tak intuitivní. Což pomáhá k celistvosti osobnosti děti, vyřešení opakujících se vzorců a traumat.
I děti jsou našimi velkými učiteli, a vzájemným respektováním lze dosáhnout lepšího a kvalitnějšího života na zemi. 

Markéta Mocková
Markéta Mocková

Někdy není špatné, dívat se na svět vzhůru nohama. 😉

Že nesplývám s davem, toho jsem si všimla už v pubertě a dospívání. Že spoustu věcí a okolností vidím z úplně opačné strany než všichni ostatní, to jsem si také uvědomovala už dříve. Ale kompletně mi život vzhůru nohama obrátily až mé dvě dcery. 😊

Jsem veselá, optimistická, empatická bytost, která věří na zázraky. Věřím v naplnění těch nejtajnějších přání. Mám ráda hudbu, pohyb, přírodu, zvířata, cestování, povídání, kávu, vlak, slunce, moře, ... Miluju svého muže, který je mi průvodcem a oporou v každé situaci a své dvě dcery, které jsou mi obrovským zrcadlem, učitelem a ukazatelem.

Ráda pozoruju a objevuju a s tím bude asi nejvíc spojené i moje bytí ve svobodné škole. Společně budeme objevovat svět skrze hudbu, pohyb, tanec, ... Budeme spolu mluvit, nemluvit, dívat se, hrát si, ukazovat a vžívat se do různých rolí a zkoušet, co všechno dokážem.

Veronika Hyžďálová
Veronika Hyžďálová

Jsem šťastná, když můžu tvořit. Mám ráda hudbu, umění, tvorbu rukama. Baví mě seberozvoj, získávání nových informací, učení se všemu co znám, nebo neznám. Přijde mi smysluplné vracet se k podstatě života, zajímat se o jednoduchost, přirozenost, myslet na přírodu.

Jsem spíš klidný člověk, je pro mě obohacující být tichým pozorovatelem. Mám ráda, když můžu naslouchat druhému a být mu oporou.

Od doby, kdy mám vlastní dceru se snažím více žít okamžikem, být spontánním člověkem, zamýšlet se nad opravdovou důležitostí určitých věci a baví mě to víc a víc. Být s ní mi přináší tolik nových pohledů na život, směrů, zamyšlení, uvědomění se.

Myslím, že vzájemné respektování se, vede k tomu, aby bylo lidem spolu líp.

Už dlouho mě nepřestává udivovat, kolik se toho můžu naučit od všech dětí.

Baví mě a dává mi velký smysl sebeřízené vzdělávání, vidím v tom volnost, tvoření nových, zajímavých osobností.


Jana Telecká
Jana Telecká

Miluji pohyb, plynutí a radost ze života. Jsem matkou dvou živých kluků a trenérkou dětí ve Šlapanicích. S dětmi se od sebe učíme navzájem, je stále co zkoumat. 

Ve škole se s dětmi budeme potkávat v družině, při hýbání, výletech, exkurzích a kdo ví při čem ještě  ; ) 

"Dělám věci, které mi dávají smysl."

Pavlína Kupská
Pavlína Kupská

Můj život se točí okolo mé rodiny a rodina je můj život.

Jsem máma dvou domškoláků a vystudovaná učitelka předškolní a mimoškolní pedagogiky. Život tomu chtěl tak, abychom ze školního systému všichni odešli a začali žít společný život a užívat si jeden druhého. Moje děti jsou mými velkými učiteli.

Volný čas ráda trávím cestováním, čtením knih, ježděním na kole.

Jelikož mě odjakživa baví papírování, tak v Arkturu budu zajišťovat administrativu a pronikat do tajů byrokracie.


Lenka Bazovská
Lenka Bazovská

Jsem mámou dvou chlapců, kteří mi za svůj, doposud poměrně krátký život, stihli převrátit život naruby. Mí synové a milující manžel mě stále učí žít přítomností, být flexibilní a neupadat do stereotypu. Za což jsem jim vděčná - i když někdy až dodatečně :-)
Ve svém každodenním životě se snažím jednat v souladu s principy permakulturní etiky. Ráda svět tiše pozoruji, snažím se vidět realitu v širším kontextu a ochotně podporuji jednání přinášející pozitivní energii.
Miluji přirozenost ve všech podobách, ráda se různými prostředky pohybuji v přírodě, cvičím na jógamatce nebo v tělocvičně. Zvídavě se ve volných chvílích učím novým digitálním dovednostem, kváskuji, ráda při práci využívám svou pečlivost a organizační schopnosti, jsem požitkářka.
Jsem vnímavá a všímavá a děti ve škole podpořím v (ne)činnostech tak, jak ony samy budou potřebovat. Budu s nimi běhat a skákat v tělocviku, občas je doprovodím během výletů a nakonec všechny zážitky a emoce ze školních aktivit s respektem zpracuji na sociální sítě.

Kateřina Migdau
Kateřina Migdau

Jsem máma 3 docela malých dětí, které s manželem vychováváme ve Šlapanicích.

Já ve Šlapanicích žiji odjakživa a jsem ráda, že můžu vyzkoušet, jak funguje svobodná škola přímo u nás.

Učitelskou praxi mám z gymnázia, kde učím matematiku a tělesnou výchovu. Hodně mě zajímá i občanská vzdělanost a vzdělávání obecně. V Arkturu se zaměřuji na matematiku.


Bára Břinková
Bára Břinková

V životě se cítím dobře v přírodě, obklopena přírodními materiály a hlavně lidmi, pro které je základním prvkem přirozenost. Lidmi, kteří žijí skutečný život v rovnováze se svým okolím a záleží jim na ostatních. Do vínku mi byla dána trpělivost, šetrnost, empatie, ochota. Nejdůležitější je pro mě moje rodina a naplňovat svou chuť po tvoření.

Těším se na společně strávený čas s dětmi ve výtvarném ateliéru i v družině, v podnětném a inspirativním prostředí pro všechny, kteří mají chuť objevovat nové techniky, materiály i sebe sama, stejně jako já :) (a vlastně i pro ty, kteří tu chuť u sebe ještě neobjevili).

Markéta
Markéta

Mojí přirozeností je soucítění, otevřenost, svoboda, radost, touha po poznání, víra v hojnost a expanzi. Miluji svoji rodinu, jednoduchost, přírodu ve všech jejích aspektech, spontánnost a transparentní komunikaci. Baví mě lidská setkání a zároveň poustevnická samota, potenciál i stín lidského bytí a dobrodružné cesty. 

Cítím se dobře v roli podporovatele a spoluobjevitele. Mým nejvyšším cílem ve vzdělávacím procesu je bezpečný, respektující a svobodný prostor k učení se a růstu. 

Děti podpořím na poli jazykovém, osobnostním a ráda všude tam, kde nám to spolu bude přinášet radost a dávat smysl.

Mária Rašková
Mária Rašková

Vedkyňa s umeleckou dušou, mama troch detí a večná študentka. Príroda bola odmalička mojou veľkou vášňou, preto som si vybrala biológiu ako svoj študijný odbor. Zároveň som vždy mala blízko k umeniu v jeho najrozličnejších podobách. Aktuálne sa obe svoje záľuby snažím prepájať v štúdiu arte terapie. 

V škole je mojim cieľom ukázať deťom krásu prírodných vied - biológie, chémie a fyziky.

Fasteners Portal